Як отримати аліменти на дитину?

Способи сплати аліментів поділяються на добровільні та примусові.

 1. Добровільні варіанти:
 • заява платника аліментів, в якій він добровільно визначає розмір та строк відрахувань аліментів на дитину з його доходів

Така заява подається за місцем роботи, виплати пенсії чи отримання стипендії. Як наслідок, не пізніше 3-х днів з отримання платником доходу, Вам відраховуються аліменти.

 • договір про утримання дитини, укладений між батьками

Укладається в письмовій формі та нотаріально посвідчується. У договорі батьки визначають розмір, спосіб та порядок сплати аліментів.

Якщо згодом платник аліментів не виконує умови договору, заборгованість зі сплати аліментів стягується на підставі виконавчого напису нотаріуса.

 1. Примусовий варіант – отримати рішення суду про спосіб сплати та розмір аліментів.

Існують два варіанти розгляду даних справ в суді: в позовному та наказному провадженні.

Як отримати аліменти на дитину? | AstilexAstilex

НАКАЗНЕ ПРОВАДЖЕННЯ ЗІ СТЯГЕННЯ АЛІМЕНТІВ

Найшвидшій варіант отримання рішення про стягнення аліментів.

-суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п’яти днів з дня її надходження (або отримання відомостей про місце реєстрації платника аліментів);

– розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника;

– як результат суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу;

-судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Платник аліментів тільки має право звернутись з окремим позовом про зменшення розміру аліментів у разі наявності для цього виключних підстав.

Однак, особливістю стягнення аліментів в наказному провадженні є те, що аліменти будуть визначені у наступних розмірах:

У частці від заробітку: на одну дитину – 1/4, на двох дітей – 1/3, на трьох і більше дітей – ½ заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину;

або

У твердій грошовій сумі: в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (+/- 2000 грн. станом на 2020 рік).

Тобто, варіант отримання аліментів в наказному провадженні підходить для випадків, коли відсутні підстави відступити від визначеного законом розміру аліментів.

Перелік необхідних документів для подання заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів:

 1. Копія паспорта та ідентифікаційного коду заявника;
 2. Копія паспорта та ідентифікаційного коду платника аліментів;
 3. Копія свідоцтва про шлюб або рішення суду про розірвання шлюбу;
 4. Копія свідоцтва про народження дитини;
 5. Документи, які підтверджують місце проживання дитини.

ПОЗОВНЕ ПРОВАДЖЕННЯ ЗІ СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

У даному випадку, ми звертаємось до суду з позовною заявою про стягнення аліментів.

Суттєвим недоліком є час, протягом якого суд може розглядати Вашу справу. І хоча в решті решт аліменти Вам будуть присуджені з дня Вашого звернення до суду, а не з дня прийняття судом рішення, розгляд справи може розтягнутись на тривалий час протягом якого Ви будете утримувати дитину самотужки.

Однак, такий спосіб є виправданий, зокрема, коли є необхідність та можливість стягнути більший розмір аліментів ніж той, що визначений законом.

Наприклад, стан здоров’я дитини потребує більших витрат на її лікування або майновий стан платника аліментів дозволяє йому платити більший розмір аліментів.

Також, у саме у позовному провадженні є можливість подати суду докази на підтвердження того, що платник аліментів приховує свої реальні доходи та довести його можливість сплачувати аліменти в більшому розмірі. Наприклад, якщо його витрати на придбання нерухомого або рухомого майна перевищують 22 700 грн., при відсутності інформації щодо джерел походження цих коштів.

Перелік документів для подання позовної заяви про стягнення аліментів до суду:

 1. Копія паспорта та ідентифікаційного коду заявника;
 2. Копія паспорта та ідентифікаційного коду платника аліментів;
 3. Копія свідоцтва про шлюб або рішення суду про розірвання шлюбу;
 4. Копія свідоцтва про народження дитини;
 5. Документи, які підтверджують місце проживання дитини ( у разі наявності);

Проте, тут перелік документів не вичерпний.  У кожному конкретному випадку адвокат буде індивідуально визначати, які ще докази є необхідними для суду для того, щоб отримати аліменти саме в тому розмірі, якому Ви бажаєте.

Після отримання рішення суду або відповідного наказу про стягнення аліментів, слід звернутись з заявою до органів виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження.

Адвокатське об’єднання «Астілекс» може комплексно допомогти Вам у вирішенні питань щодо стягнення аліментів в судовому або договірному порядку.

Етапи роботи з Адвокатським об’єднанням «Астілекс»:

1.Ви телефонуєте нам або залишаєте заявку на веб-сайті.

З урахуванням побажань клієнта консультація може проходити при особистій зустрічі з адвокатом або дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв’язку та месенджерів.

 1. Ми аналізуємо Вашу ситуацію та здійснюємо пошук оптимального варіанту вирішення Вашого питання.
 2. Формуємо та погоджуємо з Вами правову позицію по справі, обсяг, вартість та строк надання послуг.
 3. Підписуємо договір про надання правової допомоги з адвокатом, на підставі якого адвокат зможе представляти Ваші інтереси.
 4. Отримуємо від Вас необхідні документи. Здійснюємо підготовку всіх необхідних процесуальних документів (позовної заяви, клопотань, заяв та інше) та подаємо їх до суду.
 5. Здійснюємо захист та представництво Ваших інтересів в суді ( якщо справа розглядається за участю сторін).
 6. Отримуємо судове рішення ухвалене за результатами розгляду Вашої справи.
 7. Супроводжуємо ефективне виконання отриманого рішення суду.

ПЕРЕВАГИ РОБОТИ З НАМИ:

 • Доступні цінові пропозиції;
 • Консультація онлайн;
 • Вирішення справи під ключ без Вашої присутності в суді.
 • Ми завжди зберігаємо конфіденційність. Будьте впевнені, що адвокатською таємницею буде навіть факт Вашого звернення до нас;
 • Наші адвокати на зв’язку 24/7, а тому Ви завжди можете звернутись за консультацією у випадку непередбачуваних дій колишнього чоловіка/дружини.
 • Для нас неважливо, який пакет послуг Ви обираєте, ми завжди підходимо до вирішення питань комплексно та працюємо на всі 100%.
 • Ми працюємо оперативно та знаємо як прискорити вирішення вашого питання в суді або не дати іншій стороні затягнути розгляд справ.
 • Знаємо як довести в суді реальний рівень доходу платника аліментів при визначенні розміру аліментів на дитину.
 • Для нас не є пріоритетом власний заробіток. Ми завжди діємо в інтересах клієнта та пропонуємо найбільш швидкий та оптимальний варіант вирішення проблеми.

Спеціалісти адвокатського об’єднання нададуть вичерпну консультацію з усіх питань, що можуть виникнути у Вас в процесі співпраці.

Сподобалася стаття?
Поділіться нею з своїми друзями у соцмережах!
3 Лютого 2021 Автор - Стовба Аліна

Залишилися питання?

Залишіть заявку і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом