У даному випадку, ми звертаємось до суду з позовною заявою про стягнення аліментів.
Суттєвим недоліком є час, протягом якого суд може розглядати Вашу справу. І хоча в решті решт аліменти Вам будуть присуджені з дня Вашого звернення до суду, а не з дня прийняття судом рішення, розгляд справи може розтягнутись на тривалий час протягом якого Ви будете утримувати дитину самотужки.
Однак, такий спосіб є виправданий, зокрема, коли є необхідність та можливість стягнути більший розмір аліментів ніж той, що визначений законом.
Наприклад, стан здоров’я дитини потребує більших витрат на її лікування або майновий стан платника аліментів дозволяє йому платити більший розмір аліментів.
Також, у саме у позовному провадженні є можливість подати суду докази на підтвердження того, що платник аліментів приховує свої реальні доходи та довести його можливість сплачувати аліменти в більшому розмірі. Наприклад, якщо його витрати на придбання нерухомого або рухомого майна перевищують 22 700 грн., при відсутності інформації щодо джерел походження цих коштів.
Перелік документів для подання позовної заяви про стягнення аліментів до суду:
- Копія паспорта та ідентифікаційного коду заявника;
- Копія паспорта та ідентифікаційного коду платника аліментів;
- Копія свідоцтва про шлюб або рішення суду про розірвання шлюбу;
- Копія свідоцтва про народження дитини;
- Документи, які підтверджують місце проживання дитини ( у разі наявності);
Проте, тут перелік документів не вичерпний. У кожному конкретному випадку адвокат буде індивідуально визначати, які ще докази є необхідними для суду для того, щоб отримати аліменти саме в тому розмірі, якому Ви бажаєте.
Після отримання рішення суду або відповідного наказу про стягнення аліментів, слід звернутись з заявою до органів виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження.
Адвокатське об’єднання «Астілекс» може комплексно допомогти Вам у вирішенні питань щодо стягнення аліментів в судовому або договірному порядку.